Eidos med båtrampe for alle
En gladsak for småbåtfolket: Ny og gratis rampe for alle.
De senere årene har mye skjedd. Først kom fjordparken forbi gamle National Transformer på Brakerøya. Der er det meste åpnet for folk flest etter at sykehuset åpnet dørene for ett år siden. Nå er fjordparken rustet opp og satt bedre i stand forbi sykehuset og ut på Odden, og like bortenfor har Eidos rigget i stand en båtrampe som er fritt tilgjengelig for alle med små båter.
– Her er det bare å rygge hengeren rett ned til vannspeilet og løsne båten, eventuelt ta den opp etter sesongen eller en dagstur på vannet, sier administrasjonssjef Marianne B.W. Holst i Eidos.
Båtrampa er etablert for fri bruk. Det er bare å kjøre bilen med henger forbi den tidligere Ahlsell-tomta og ned til vannet. Dit kommer du uten å måtte passere bommer eller forbi private hindringer.
Også ytterst på Odden er det rustet opp på ettersommeren. I tillegg har Sykehusbygg gjennomført tiltak i bukta utenfor sykehuset. Det sikrer mot utvasking og gjør området mer attraktivt å bevege seg i både sommer og vinter.
– Vi har gruset opp gangveien på Odden på nytt. I tillegg er nye benker og solstoler kommet på plass. Senere ønsker vi å forlenge fjordparken, og gjerne helt fram til Kunstterminalen på Lierstranda hvor to kunstnerfellesskap skaper og tar fram ny kunst hver eneste dag i et kreativt arbeidsfellesskap, sier Holst.





